• Narodowe Czytanie

• To coroczna akcja wspólnego czytania w wielu miejscach oraz instytucjach w Polsce i na świecie. Podczas tegorocznej odsłony odbyło się wspólne czytanie „Kordiana” Juliusza Słowackiego.Tak było również w naszej szkole.Całą akcję zainaugurowały w poniedziałkowy poranek Pani dyrektor Mariola Czypionka wraz z panią wicedyrektor Marzeną Gąsiorek, które uroczyście opieczętowały szkolny egzemplarz „Kordiana” pieczęcią Narodowego Czytania 2024 otrzymaną z Kancelarii Prezydenta.Następnie na lekcjach języka polskiego i zajęciach z wychowawcą odbyło się wspólne, głośne czytanie fragmentów książki, uczniowie słuchali również bajki „O Janku, co psom szył buty” w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka i dyskutowali o jej morale.W klasach powieszone były plakaty i materiały promujące akcję. Przed biblioteką szkolną została przygotowana gazetka dotycząca Juliusza Słowackiego , "Kordiana" oraz Narodowego  Czytania.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia!