• Projekty edukacyjne realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• Przez cały rok szkolny 2023/2024 nasi uczniowie realizowali projekty edukacyjne, wykorzystując przy tym księgozbiór biblioteki. Było to dla wszystkich doskonałe doświadczenie, które pozwoliło lepiej poznać bibliotekę i jej zbiory, poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin i zdobyć nowe umiejętności.

Klasy pierwsze realizowały projekt pt.: „Słowem pisane - farbą malowane”.Klasa 2A przygotowała „Przepisy kulinarne prosto z książkowych stronic”, natomiast klasa 2B realizowała projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa pt.: „Czytam z klasą lekturki spod chmurki – na tropach dobroczynności”Klasa 3A to projekt „Śladami polskich legend”, a 3B „Świat zwierząt w literaturze dziecięcej”Klasy 4A i 4B to projekty: „Ludzie listy piszą”, „Makieta akademii pana Kleksa” oraz „Mądra głowa zna powiedzenia i przysłowia”.Projekt „Giełda lektur” przeznaczony był dla dla klas piątych.Klasa 6A wykonała piękną makietę naszego miasta w ramach projektu „Literackie Mysłowice”, a klasa 6B „Klasowy lapbook do ulubionej książki z biblioteki”.Klasy 7 wykonały „Książkowy kalendarz na 2024 rok”, a klasa 8 nagrała własnego audiobooka.

Jak widać dużo się działo w tym roku szkolnym, a księgozbiór szkolnej biblioteki w tym zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 piękne nowe książki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, sprawiły naszym uczniom dużą radość, a dzięki temu skutecznie wpływały na podniesienie poziomu czytelnictwa dzieci i młodzieży w naszej szkole.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z realizacji naszych projektów.

*Działanie mające na celu promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa dzieci i młodzieży, realizowane w ramach NPRCz 2.0

#nprcz20#narodowyprogramrozwojuczytelnictwa#nprczSP10Mysłowice