WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NIECH ŻYJE NAM GÓRNICZY STAN!
Szkolny Kiermasz Świąteczny
Szkolny Kiermasz Świąteczny - już jest
Serdecznie zapraszamy na zakupy
Ozdoby, stroiki i wiele innych świątecznych gadżetów przygotowali uczniowie wraz z rodzicami
Dziękujemy
8
Mikołajki
A Ty byłeś grzeczny w tym roku?!
W tym roku św. Mikołaj zgubił gdzieś swoją listę - nie będzie dzieci „lepszych” i „gorszych”. Po prostu przyniósł prezenty wszystkim
35
Ptasia Stołówka
W Mysłowicach wystartowała akcja „Ptasia stołówka”
Dzień Górnika w kościele
W dniu 4 grudnia nasi uczniowie przedstawili w Kościele Parafii Nawiedzenia NMP w Mysłowicach Brzezince, program artystyczny przygotowany na obchody Dnia Górnika. Tym razem wśród publiczności byli również rodzice
Szczęść Boże Górnikom
7
Akademia z okazji Dnia Górnika w SP 10
Program artystyczny przygotowały: Pani Wiesława Smuda, Pani Beata Odrzywołek oraz uczniowie klas drugich.
Gośćmi specjalnymi byli: Dyrektor Szkoły Pani Mariola Czypionka oraz Pani Wicedyrektor Marzena Gąsiorek. Swą obecnością zaszczycili nas rownież: Pani Teresa Bialucha- przewodnicząca Koła Górnośląskiego w Brzezince oraz Panowie górnicy Jan Bialucha, Henryk Patałąg, Krzysztof Kowalski oraz Bogusław Wendreński.
Mali artyści pragnęli przekazać swym koleżankom i kolegom, jak ciężka ale również ważna jest praca górników- przedstawili historię święta i tradycje z nim związane. Występy były urozmaicone utworami śląskimi: "Karolinka", "Idzie górnik", "Karlik" czy "Szła dzieweczka". Do śpiewu włączyła się publiczność . Nie zabrakło również tańca Trojak. Na zakończenie akademii, po zaśpiewaniu gromkiego 100 lat, uczniowie wręczyli symboliczne kwiaty zaproszonym gościom.
Było tradycyjnie i wesoło
Podczas akademii rozdane zostały również nagrody za konkursy: "Łamacze Językowe"- organizator przez Pani logopeda Monika Tytko oraz " Mój przyjaciel Miś"- organizator SP 14.
Zapraszamy na fotorelację
Klasy 3 na spotkaniu autorskim 🖋️✍️
Klasy 3 na spotkaniu autorskim 🖋️✍️W piątek 2 grudnia klasy 3a i 3b wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Natalią Hermansą. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mysłowicach w Filii nr 1 w Brzezince, w ramach Mysłowickiej Jesieni Literackiej 🍁🍂. Uczniowie dowiedzieli się, jak rozpoczęła się przygoda pani Natalii z pisarstwem, skąd biorą się pomysły na książkę, poznali bohaterów dwóch jej opowiadań, a także otrzymali przygotowane specjalnie dla nich ilustracje. Na końcu wręczyli autorce przygotowane podziękowania i ustawili się w długiej kolejce po autograf!
https://www.facebook.com/nataliahermansahttps://fb.watch/h9WCph8DXr/
16
III miejsce Maćka Rasia w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym z Elementami Ekologii
24 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury królowała matematyka. W tym dniu odbył się "Międzyszkolny Konkurs Matematyczny z Elementami Ekologii" dla klas szóstych. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów: Paulina Wójcik oraz Maciej Raś. Serdecznie gratulujemy Maćkowi, który zdobył III miejsce!
Podziekowanie
Serdecznie dziękuję wszystkim Darczyńcom za ofiarowane dary dla dzieci z oddziałów onkologicznych z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia.
koordynator zbiórki w SP10 Beata Odrzywołek
Uroczyste świętowanie 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
Niosę Cię Polsko jak żagiew, jak płomienie,
Gdzie Cię doniosę nie wiem.
Uroczyste świętowanie 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości
przez Polskę
w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi im K. Miarki w MysłowicachJak obchodzić ważne rocznice narodowe, by zainteresować wszystkich uczniów, by było zwyczajnie, a równocześnie godnie i z szacunkiem dla naszych bohaterów i naszej historii? Jak u współczesnych młodych ludzi kształtować patriotyzm, by nie kojarzył się tylko z nudnymi akademiami?
Odpowiedzią jest przepiękna, klimatyczna impreza z okazji 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowana przez SP 10 we współpracy z MOK Mysłowice w sali widowiskowej w Brzezince.
Doskonale wyważony scenariusz nieprzeładowany faktami historycznymi, bardzo dobra oprawa muzyczna i super wykonawcy czyli uczniowie klasy 8b i 4a oraz zespół muzyczny Dyszka, do tego odpowiednio udekorowana scena i sprawna obsługa techniczna (dzięki MOK) są receptą na sukces. Widzowie: rodzice, nauczyciele, klasy 1-4, a w drugiej turze klasy 5-8 z zapartym tchem słuchali swoich koleżanek i kolegów, równocześnie włączając się
we wspólny śpiew piosenek legionowych.Z wielkim wyczuciem występujący wyśpiewali też utwór „Miejcie nadzieję” Jacka Wójcickiego, a Li Yitong z 4a bardzo wzruszająco zagrała krótki koncert skrzypcowy dla ojczyzny. A potem wszyscy w ciszy i z łezką kręcącą się w oku obejrzeli film „Franek” mówiący o trudnej walce o niepodległość naszej małej ojczyzny -Śląska.
Ta prawie godzinna impreza ani przez moment nie była nudna, wszyscy czuli się jej współuczestnikami, więc zachowywali się wzorowo.
Idealnie w klimat uroczystości wpisała się pani Dyrektor Mariola Czypionka, która na końcu bardzo pięknie przemówiła do dzieci i młodzieży, zwracając uwagę na to, czym jest wolność i jaką ma cenę, zwłaszcza w kontekście wojny na Ukrainie. A przecież wśród wykonawców i oglądających było kilkunastu Ukraińców uczących się w naszej szkole. Zatem, jak zakończyła pani Dyrektor: „Chwała Ukrainie”.
Czy dzięki takim imprezom nasi uczniowie lepiej będą znać historię i kulturę oraz własne korzenie? Czy poniosą w sercu swoją ojczyznę dokądkolwiek się udadzą? Organizatorki (panie: Ewa Wojtaś, Barbara Borek-Witkowska, Katarzyna Adamek, Elżbieta Taborek) mają nadzieję, że taki sposób nauczania patriotyzmu i obchodzenia rocznic narodowych jest najlepszy i najskuteczniejszy, wierzą, że uczniowie będą zawsze w sercu nosić swoją małą i wielką ojczyznę.
Wszystkim występującym i organizatorkom serdecznie gratulujemy.
"Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
Co o nią walczył, cierpiał i wierzył8
104. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
W tym roku obchodzimy 104.rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To ważne dla każdego Polaka święto. Narodowe Święto Niepodległości przypada 11 listopada. Zapraszamy do odwiedzenia stron IPN, gdzie można przeczytać wiele ciekawych informacji o wydarzeniach, które miały miejsce w 1918 roku, a także obejrzeć krótkie filmy animowane "Kasztanka" i "Grę o Niepodległość" w dwóch wersjach językowych. Możecie też odwiedzić strony Muzeum Historii Polski i zobaczyć film dokumentalny "Przystanek Niepodległość"
https://edukacja.ipn.gov.pl/.../filmy/140452,Kasztanka.html
Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych 📚📚📚
Przez cały październik w naszej szkolnej bibliotece trwały różne zabawy i konkursy, a teraz nadszedł czas na podsumowanie i nagrody!
Na naszym jesiennym drzewku🌳czytelniczym znalazło się bardzo wiele, kolorowych🍁🌿🍂 liści – czerwonych, żółtych oraz zielonych. Najwięcej było listków czerwonych, przyklejonych przez uczniów klas 1-3, co świadczy o tym, że naszym najmłodszym klasom zabawa podobała się najbardziej! Ale także uczniowie starszych klas oraz nauczyciele chętnie brali w niej udział.
W konkursie literackim✍️✍️✍️ „Czytanie dla pokoju” jury w składzie mgr Magdalena Pastuszka – Fuks nauczyciel języka polskiego oraz mgr Joanna Kral nauczyciel bibliotekarz przyznało dwa równorzędne wyróżnienia, które otrzymują uczennice:Natasza N. z klasy 8B oraz Agata W. z klasy 8A dziewczynom serdecznie gratulujemy!!!
W zabawie pt.: „Czytelniku policz kasztany w słoiku” 🌰🌰🌰 również udało się wyłonić zwycięzców – osoby, które najlepiej oszacowały liczbę kasztanów umieszczonych w dużym słoiku.Komisja, w skład której weszli przedstawiciele samorządu uczniowskiego z klasy 6B, przeliczyła dwukrotnie zawartość słoika i stwierdziła co następuje:W słoiku znajdowało się 205 kasztanów.Najbliżej prawidłowego wyniku był Szymon L. z klasy 5a, który szacował liczbę kasztanów na 203 🙂. Kinga S. z klasy 4b zaproponowała liczbę 200, natomiast Maja U. z kl. 7a wskazała liczbę 199.Wymienionym uczniom serdecznie gratuluję bystrego oka i oczywiście szczęścia, a wszystkim pozostałym dziękuję za udział w kasztanowej 🌰 zabawie!!!
Następny miesiąc bibliotek już za rok , a ja zapraszam całą społeczność szkolną do wspólnej zabawy już dziś!
10
Dzień Pluszowego Misia
Fundacja Mam Marzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla pacjentów oddziałów onkologicznych w całym kraju. Zebrane dary zostaną 25 listopada przekazane do szpitali dziecięcych w całym kraju.
Podopieczni Fundacji Mam Marzenie bardzo często w trakcie pierwszego spotkania z wolontariuszami, tulą się do swoich ulubionych maskotek i chwalą się nimi. Zdarza się, że pluszowe maskotki pomagają w przełamaniu pierwszych lodów i poznanie dziecięcego marzenia. Stąd pomysł na zorganizowanie corocznej zbiórki zabawek w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Misia.
Bardzo prosimy o włączenie się w szczytną zbiórkę dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Tak, jak w poprzednim roku szkolnym zwracamy się z prośbą o ofiarowanie koniecznie nowych: pluszaków, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla dzieci
z oddziałów onkologicznych.
Darowiznę przynosimy do 18 listopada 2022 r. wychowawcy, który przekazuje ją koordynatorowi akcji w naszej szkole – p. Beacie Odrzywołek.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji!
Klasy czwarte naszej szkoły na spektaklu Teatru Kulisy w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Klasy czwarte naszej szkoły na spektaklu Teatru Kulisy w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Czym jest cyberprzemoc? Jakie mogą być jej skutki? Jak cyberprzemoc wpływa na dzieci i ludzi w ogóle? Jak się przed nią bronić? Jakie konsekwencje ponoszą Ci, którzy stosują hejt w Internecie? Na te i inne pytanie usłyszeli odpowiedź uczniowie klas czwartych, którzy obejrzeli spektakl profilaktyczny Teatru Kulisy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezince. Przestawienie było zabawne, ale pouczające. Po nim aktorzy przeprowadzili prelekcję i rozmowę z czwartoklasistami uświadamiając wszystkim, jak ważna jest umiejętność mądrego korzystania z Internetu. Uczniowie zapamiętali, że nikt nie jest anonimowy w sieci, a dokuczanie innym może źle skończyć się nie tylko dla ofiary, ale przede wszystkim dla internetowego agresora.Godzina dobrej, pouczającej zabawy. Polecamy.
Fotograf
Nowa galeria Fotograf została dodana do albumu fotograficznego
Fotograf FOTO VIZJA 2022
Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Październik - Miesiąc Bibliotek Już ponad połowa Miesiąca Bibliotek Szkolnych za nami. W tym czasie na naszym jesiennym drzewku czytelniczym przybywa pięknych, kolorowych liści 🍂🍁. Uczniowie w różnym wieku próbują oszacować ilość kasztanów 🌰w niemałym słoiku, trwa również konkurs literacki ✍️ dla klas 6-8.Zapraszam wszystkich uczniów do jesiennej zabawy 📚
14
Międzynarodowy Dzień Pokoju 🕊️
Klub Szkół UNICEF zaprasza serdecznie do podziwiania wystawy prac plastycznych naszych uczniów, przygotowanej w związku z obchodzonym w naszej szkole w miesiącu wrześniu Międzynarodowym Dniem Pokoju 🕊️ W tym roku, w związku z sytuacją u naszych sąsiadów w Ukrainie, ten dzień nabrał szczególnego znaczenia... 💙💛🕊️Jeszcze przez kilka dni można podziwiać naszą wystawę w szkolnym holu, a dla tych, którzy nie mogą jej zobaczyć osobiście, umieszamy kilka zdjęć właśnie tutaj, gdyż prace są przepiękne i - co najważniejsze-niosą bardzo ważne przesłanie ich autorów: PRAGNIEMY POKOJU NA CAŁYM ŚWIECIE !!! 🕊️🕊️🕊️Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych prac, pomysłów i talentu. Gratulujemy też wrażliwości i świadomosci w temacie tak ważnym, jak pokój na świecie 🕊️🕊️🕊️ #unicefpolska
#klubszkolunicef
#klubmlodychunicef
2
Twój problem?-Nasza głowa! - pamiętacie jeszcze to hasło?
Akcja "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"
Drodzy Rodzice,
Oddając elektrośmieci wspieracie naszą szkołę. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji mogą przyłączyć się także firmy i istytucje.
Uprzejmie informujemy, iż akcja ekologiczna "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" w naszej szkole będzie trwać od 2-8 listopada. Elektrośmieci można dostarczać w godz. 8-18 (wejście główne).
Światowy Dzień Mycia Rąk
Światowy Dzień Mycia Rąk ustanowiony został przez ONZ w celu uświadomienia
społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk.
Wykształcenie prawidłowego nawyku mycia rąk przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Badania pokazują, że 70% ludzi nie myje rąk po skorzystaniu z toalety, a 95% nie myje ich prawidłowo.
Higiena rąk to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania zatruciom pokarmowym, chorobom wirusowym, pasożytniczym i skórnym.
Zaniedbywanie higieny rąk może być przyczyną zakażeń dróg oddechowych, skóry i
przewodu pokarmowego.
Jak myć ręce? Podstawowe zasady:
myj ręce ok. 30 sekund
rozpocznij od zmoczenia rąk wodą
nabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni
dokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie
pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz
okolic kciuków
na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym
ręcznikiem
https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak
Archiwum Aktualności