MOJA PLANETA ZIEMIA - 2B
- 7
O Światowym Dniu Ziemi przypominają: Hania Kwiecień, Julia Goj i Juia Kwiatkowska z 4a
Nowe zarządzenie Prezydenta Miasta Mysłowice dot. terminów rekrutacji
zarzadzenie_207_21.pdf
"Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny"
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Katowicach
"Koronawirus.Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny"
Informacja o jakości powietrza w województwa 2021.04.19
WCZK_2021.04.19.pdf
Informacja o jakości powietrza w województwa 2021.04.15
WCZK_2021.04.15.pdf
Wielki Szkolny Konkurs na projekt organizowany w ramach ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2021 – rokiem Stanisława Lema ROZSTRZYGNIĘTY
Konkurs, którego organizatorem była biblioteka szkolna, przeznaczony był dla uczniów klas siódmych i ósmych naszej szkoły. Jego celem była popularyzacja życia, twórczości i przede wszystkim dzieł Stanisława Lema, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy science-fiction.
Dzięki konkursowi uczniowie mogli zapoznać się z futurologicznymi „proroctwami” Lema dotyczącymi przyszłości i wskazać, że współczesność wcieliła w życie to, co jeszcze w latach 60-tych wydawało się czystą fikcją literacką, wymysłem niezwykle kreatywnego pisarza.
W swoich pracach konkursowych uczniowie musieli wybrać dwie rzeczy lub zjawiska przewidziane przez Stanisława Lema w latach 50-tych i 60-tych XX wieku. Następnie opisać przewidywania Lema, podać z jakich utworów pochodzą, skorzystać z cytatów. Potem znaleźć odniesienia do tych zjawisk lub rzeczy we współczesności. Należało powołać się na konkretne przykłady, czyli np. zrobić zdjęcia, pobrać grafiki z Internetu, znaleźć odniesienia we współczesnym życiu. Jeśli już odkryli, które elementy współczesności przewidział kilkadziesiąt lat temu Stanisław Lem, musieli przygotować atrakcyjną prezentację i przedstawić swoje odkrycia. W prezentacji uczniowie mieli przedstawić też życie i twórczość Lema, a na końcu bibliografię.
Ponieważ zadanie nie było łatwe, uczniowie otrzymali link, z którego mogli skorzystać, przygotowując swoje prace. Ważna była także strona estetyczna projektu i zastosowanie wiedzy informatycznej i polonistycznej w praktyce.
Prace-projekty musiały być przygotowywane w zespołach dwuosobowych, niestety prace indywidualistów, a takie też zostały nadesłane, nie były brane pod uwagę.
Do ścisłego finału komisja w składzie:
- Barbara Anforowicz Niklik
- Barbara Borek-Witkowska
zakwalifikowały siedem zespołów. Prace finalistów były bardzo ciekawe i dobrze przygotowane, więc wybór nie był łatwy. Przy ocenie pod uwagę była brana strona merytoryczna i estetyczna prac oraz ich atrakcyjność wizualna.
BBW
Informacja o jakości powietrza w województwa 2021.04.14
WCZK_2021.04.14.pdf
Informacja o Dniach Otwartych dla uczniów klas VIII
Szanowni Rodzice, Drodzy 8-klasiści,
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Staszica w Sosnowcu pragną zaprosić do udziału w Dniu Otwartym Liceum, który odbędzie się 17 kwietnia 2021r. o godzinie 10:00. Całe wydarzenie zostanie przeprowadzone za pośrednictwem platformy Zoom. Szczegółowy program oraz linki do spotkań będą dostępne na stronie internetowej szkoły w tym tygodniu.
Już teraz zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną „Staszica” w zakładce DLA KANDYDATÓW oraz na facebooku.
Organizatorzy Dnia Otwartego Liceum
Informacja o jakości powietrza w województwa 2021.04.12
WCZK_2021.04.12.pdf
Informacja o Dniach Otwartych dla uczniów klas VIII
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Emilii Plater w Sosnowcu
Informacja_dla_uczniow_klas_VIII.pdf
Informacja o jakości powietrza w województwa 2021.04.08
WCZK_2021.04.08.pdf
Dzień otwarty w SP10
Test do klasy dwujęzycznej
Zapraszamy uczniów klas szóstych!
Fletnie Pana
Na ostatnich przedświątecznych, lekcjach muzyki pomysłowi uczniowie klas szóstych nie tylko grali i śpiewali ale wykonali niepowtarzalne fletnie Pana. Materiały, z których korzystali do wykonania swoich instrumentów były niezwykle różnorodne.
Arteterapia w SP 10
Arteterapia w SP 10 ma się dobrze i nie służy wyszukiwaniu talentów, ani nie ma niczego wspólnego z ocenianiem konkretnych przejawów twórczości. Dla uczniów poddających się arteterapii rysunek, malarstwo, taniec lub rzeźba itp … są jedynie bramą do świata wewnętrznego – świata uczuć i emocji.
Wszystkim dziękujemy! Rodzicom, uczniom i nauczycielom ❤️ Dobro wraca!
Drewno to wdzięczny materiał.
Drewno to wdzięczny materiał. Nie tylko pięknie pachnie, ale dzięki naturalnej fakturze i kolorom każdy wykonany z niego przedmiot jest niepowtarzalny. Projektowanie i tworzenie z drewna jest dla wielu czymś więcej niż pracą. Może uczniowie klasy 5 wyrosną nam kiedyś na poszukiwanych stolarzy, kreatorów mody, projektantów, czy konstruktorów. Popatrzcie jakie prace stworzyli na lekcjach techniki wykorzystując nie tylko drewno.
7
Mały OKR 2021
Tegoroczna edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych „Mały OKR” odbyła się w formie elektronicznej.
Podczas eliminacji miejskich, które miały miejsce w Mysłowickim Ośrodku Kultury, wyróżniono uczennice naszej szkoły: Martynę Michalak z klasy 5a oraz Małgorzatę Hiacent z 7b.
Natomiast nominacje do etapu regionalnego uzyskały Maja Popielas z 6c oraz Alicja Klepka z 8b.
Kolejne przesłuchania odbyły się w siedzibie Instytutu Myśli Polskiej im. W. Korfantego w Katowicach.
Nasze recytatorki również w regionie poradziły sobie wyśmienicie!
Komisja, po wysłuchaniu 55 prezentacji, postanowiła przyznać I miejsce Mai Popielas. Natomiast Alicja Klepka została wyróżniona.
Brawo ! Gratulujemy.
Warto podkreślić, że uczennice miały za zadanie przygotować nagranie własnej interpretacji wiersza oraz fragmentu prozy. Oceny dokonywane były według następujących kryteriów:
a) dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów oraz ich dostosowanie do możliwości wykonawczych uczestnika, jego wieku, itd.),
b) interpretacja utworów,
c) dykcja, emisja, ekspresja,
d) ogólny wyraz artystyczny.
Laureatki otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów poszczególnych etapów.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły i rodzicom za uczestnictwo oraz przygotowanie do konkursu „Mały OKR”. Recytujący wykazali się zaangażowaniem i wrażliwością na kulturę słowa mówionego. Było to szczególnie trudne zadanie, ze względu na niecodzienne warunki, w których się znaleźliśmy.
Meldunek SWO nr 1 z dnia 04.04.21 - silny wiatr
Archiwum Aktualności